Nicholas Sparks (https://www.taniaksiazka.pl/autor/nicholas-sparks), amerykański pisarz oraz autor powieści obyczajowych na przestrzeni ostatnich lat był często cytowany, a jego nazwisko często pojawiało się zarówno na ustach czytelników, jak i w serwisach poświęconych literaturze.

Autor cieszących się wielkim zainteresowaniem powieści, takich jak wydana w 1997 roku i nosząca tytuł “Pamiętnik”.

Nicholas Sparks – pisarz, w którego książkach zakochał się świat

Urodzony 31 grudnia 1965 w Omaha, Nicholas Sparks jest jednym z najbardziej popularnych współczesnych pisarzy w gatunku literatury obyczajowej. Pierwotnie planował wydać książkę, dla której stworzenia porzucił naukę. Powieść ta nigdy jednak nie została opublikowana, a sam pisarz powrócił na studia. Ukończył z wyróżnieniem kierunek rachunkowości.

Wspomniany wcześniej “Pamiętnik” był jego pierwszą książką, która przyniosła mu szerszy rozgłos. Obecnie należy on do autorów, których powieści są jednymi z najczęściej przenoszonych na ekrany kin.

Same książki Sparksa przetłumaczono na przeszło 33 języki, a liczba sprzedanych kopii na całym świecie przekracza 100 milionów.

Nie tylko “Pamiętnik”

Nicholas Sparks w swoim literackim dorobku posiada wiele książek, które w niedługim czasie po premierze lądowały na listach bestsellerów. Do takich książek należą:

  • “Ostatnia piosenka”
  • “Anioł Stróż”
  • “Prawdziwy cud”.

Wymienione książki należą do jednych z ważniejszych w dorobku amerykańskiego pisarza i producenta filmowego i przez wiele miesięcy utrzymywały się na szczytach list sprzedaży.

Uwielbiany przez czytelników i krytyków literackich – Nicholas Sparks

Twórczość tego autora wielokrotnie była przedmiotem zachwytów krytyków literackich, a każda kolejna książka była prawdziwym świętem dla czytelników.

Również przemysł filmowy docenił dzieła, których autorem jest Nicholas Sparks. Hollywood stworzyło adaptacje takich powieści jak “Pamiętnik” czy kultowa “Ostatnia piosenka”.

W ekranizacjach tych wzięły udział największe osobistości ze świata kina. W postaci stworzone przez pisarza na srebrnych ekranach wcielali się m.in. Ryan Gosling, Kevin Costner czy Diane Lane.

Twórczość pełna sukcesów

Nie trudno zauważyć, że kariera pisarska autora obfituje w liczne sukcesy. Wiele kultowych utworów, których jest autorem, to po dziś dzień literacka gratka dla miłośników książek obyczajowych.

Emocjonujące, pełne pasji i zwyczajnie piękne. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z literaturą obyczajową, to Nicholas Sparks jest jednym z tych autorów, którzy sprawią, że zakochamy się w gatunku.

 

 

Kasia