Co zrobić ze zniekształconą felgą?

Warunki na naszych drogach niestety dla samochodów są bardzo ciężkie. Stan publicznych dróg może wpływać w sposób bezpośredni na zawieszenie samochodu. Szczególnie gdy mamy do czynienia z dziurami w podłożu czy też nierównościami. Felgi stalowe czy też aluminiowe niestety bardzo często ulegają zniekształceniu, a czasami nawet zniszczeniu. Wjeżdżanie gwałtowne na krawężniki wysokie w większości to podstawa właśnie do usługi jaką jest prostowanie felg Poznań (https://glancprojekt.pl/uslugi/zabezpieczenie_felgrenowacjamalowaniepolerowanie_felg). Na pewno jest to o wiele tańsza usługa, a niżeli ich wymiana kompleksowa.

Usługę tą wykonuje się urządzeniem specjalistycznym, które jest zautomatyzowane oraz pozwala na zminimalizowanie nierówności. Dlatego właśnie cały ten proces można przeprowadzić w stosunkowo krótkim czasie oraz mieć stu procentową gwarancję. Po pierwsze zgłosić się musimy do serwisu z felgą rozbrojoną. Specjaliści wówczas sprawdzą sam poziom zniekształcenia oraz miejsca, które należy za pomocą urządzenia wyprostować. Następnie już się przechodzi do samego prostowania felgi. Chodzi  w tym o nic innego jak o wykrzywieniu jej w stronę odwrotną. Fachowiec wówczas używa łapek, trzymaczy oraz rozporków. W przypadku sporych krzywizn felgę się podgrzewa, aby się stała o wiele bardziej plastyczna. Zabiegi te spowodują, że powrócić do fabrycznego stanu.

Na pewno musimy także wiedzieć, że prostowanie stalowych felg jest o wiele mniej pracochłonne. Dlaczego tak jest? Jest tak, ponieważ stal jest o wiele bardziej odporna na pękanie. W związku z tym nie trzeba stosować przy nich do podgrzewania palników. Oczywiście samodzielnie takowego zabiegu nie wykonam. W związku z tym zgłoszenie się do profesjonalnego serwisu oferującego tego rodzaju usługi jest już tak naprawdę połową sukcesu. Pamiętajmy o tym.

Background obraz autorstwa natanaelginting – www.freepik.com